Akademia Zdrowego Przedszkolaka -Żółty dzień

Dnia 07. 02. 2018 roku w naszym przedszkolu świetowaliśmy w kolorze żółtym w ramach Akademii Zdrowego Przedszkolaka. Dzieci degustowały przygotowane w oddziałach żółte potrawy oraz wspólnie sie bawiły.

Podstawowym skojarzeniem dla koloru żółtego jest słońce i jego pochodne: blask, promienie, energia, ciepło. Kolejnymi skojarzeniami są kwiaty, cytryny, banany, dojrzale kłosy zbóż. Z żółtej barwy emanują radość i optymizm. Dieta żółta działa antystresowo, ma właściwości pobudzające i rozweselające. Oczyszcza krew i ułatwia trawienie. W diecie żółtej należy wybierać: cytryny, banany, pomarańcze, żółtą paprykę, cebulę, jajka, oliwę z oliwek z pierwszego tłoczenia, grejpfruty, trochę masła. Dzieci nie pominęły nawet kwaśnej cytryny, którą zjadały "z uśmiechem" na twarzach.