biedroneczki
pszczolki
motylki
zabki
krasnale
jezyki

Przedszkole Samorządowe Nr 4 (Myślenice - Centrum)

Przedszkole Samorządowe Nr 4
(Myślenice - Centrum)
ul. Berka Joselewicza 1
32- 400 Myślenice

tel/fax: 12 272 02 55

styczeń

STYCZEŃ

TEMATY KOMPLEKSOWE:

I.    CO ROBIĄ ZWIERZĘTA ZIMĄ- uświadomienie dzieciom konieczności dokarmiania ptaków i zwierząt w trudnych zimowych warunkach. Poznanie nazw wybranych ptaków (wróbel, gil, sikorka). Gromadzenie pokarmu dla ptaków w kąciku przyrody i systematyczne sypanie pokarmu do karmników.

 

II.ZIMO, BAW SIĘ Z NAMI – uświadomienie dzieciom niebez pieczeństw wynikających z nieprzestrzegania zakazów, poznanie sytuacji zagrażających bezpieczeństwu. Dbałość o higienę: przebywanie na świeżym powietrzu, uczestniczenie w spacerach.

 

III.           BABCIA I DZIADEK – nazywanie członków rodziny: mama, tata, babcia, dziadek. Podawanie informacji na tamat swojej rodziny: jak ma na imię mama, tata, babcia, dziadek. Rozwijanie umiejętności prezentowania własnych umiejętności w krótkim programie artystycznym.

 

IV.   JAŚ I MAŁGOSIA W KUCHNI – poznanie osób pracujących w kuchni i miejscem przygotowania posiłków w przedszkolu, poznanie czynności, jakie wykonują osoby  z najbliższego otoczenia (kucharki), nazywanie narzędzi pracy, zwrócenie uwagi  na ubiór. Wyrabianie świadomości konieczności spożywania zdrowych pokarmów (warzywa, owoce, nabiał – ograniczenie spożywania słodyczy.

 

 

 

 

Linki