Pyszne domowe posiłki

Prawidłowe żywienie dziecka w okresie przedszkolnym to jeden z najważniejszych czynników gwarantujących zdrowie i prawidłowy rozwój fizyczny i umysłowy dzieci. Nasza znakomita, domowa kuchnia jest gwarancją, że nawet największe niejadki nie będą marudziły przy pysznych posiłkach. Wszystko przyrządzamy na miejscu. W naszej kuchni przygotowujemy smaczne i zdrowe posiłki. Panie kucharki z wieloletnim doświadczeniem zawodowym samodzielnie lepią domowe pierogi, pieką też ciasta i pączki. Nie serwujemy mrożonych dań. Dzieci otrzymują kolorowe kanapki, owoce, zawsze świeże domowe obiady, pyszne surówki. Wszystko zgodnie  z zaleceniami dietetyków. U nas dziecko, jeżeli chce, dostaje dokładkę posiłku oraz ma swobodny dostęp do picia. Uczymy posługiwania się sztućcami, przywiązujemy wagę do estetyki podawanych posiłków. Honorujemy propozycje rodziców różnych zestawów dań, po wcześniejszej konsultacji  z intendentem i szefem kuchni.

Fot. Tyle knedli ze śliwkami lepią nasze Panie kucharki...

Fot. "Tłusty czwartek" i morze pączków...smiley

Pracownicy obsługi realizują zasady Kodeksu Dobrej Praktyki Żywieniowej, Dobrej Praktyki Produkcyjnej HACCP w zakresie żywienia i higieny
w przedszkolu.